Jeżeli masz pytania i chcesz jak najszybciej uzyskać na nie odpowiedź skontaktuj się z nami bezpośrednio:

Margareta

Skontaktuj się ze mną jeżeli masz pytania dotyczące dostępności, kompozycji oraz zamówień specjalnych:

mail: margareta@kompozycjenagrobne.pl

tel.: 730-130-260

jesienne kompozycje nagrobne

10 najlepszych kompozycji nagrobnych na jesień

10 najlepszych kompozycji nagrobnych na jesień
5 września 2020 Marta Justyńska
stroik nagrobny wrzesień

Nadszedł wrzesień, a wraz z nim skończyło się lato i rozpoczęła jesień. Pora deszczów, szeleszczących pod nogami liśćmi oraz babim latem to nie tylko okazja do schowania letnich ubrań, ale również do udekorowania nagrobków. Stroiki wykonane ze standardowych letnich kwiatów, należałoby wymienić na kompozycje nagrobne wykonane z kwiatów jesiennych oraz w barwach kojarzących się z tą porą roku. Kolory jesieni to żółty, pomarańczowy, czerwony, brązowy, szary, zielony oraz wrzosowy, natomiast do jesiennych kwiatów, z jakich tworzy się stroiki na grób, należy zaliczyć m.in.: wrzosy, astry, chryzantemy, lilie, czy też kalie. Konkludując, łącząc jesienne kolory z jesiennymi kwiatami, tworzone są niesamowite stroiki na grób. Poniżej przedstawiam najlepsze kompozycje ze sztucznych kwiatów na tę porę roku.

1. Kompozycja nagrobna- bukiet nagrobny z wrzosów tęcza nr 356kompozycja nagrobna bukiet z wrzosów

Bukiet nagrobny z wrzosów tęcza nr 356 to oryginalna i elegancka kompozycja na grób, w której niezaprzeczalnym królem jest wrzos. W połączeniu z zielonymi dodatkami tworzy on wiązankę, od której nie można oderwać wzroku. Różnokolorowe wrzosy sprawiają, że ozdoba ta doskonale będzie pasować zarówno do grobów jasnych, jak i ciemnych. Wynika to przede wszystkim z tego, bo jest prosta. W związku z tym wybierając ją, nie musisz zastanawiać się nad tym, czy będzie dobrze się prezentować, bo jego styl wpasuje się wszędzie. 

2. Stroik nagrobny wrzesień nr 337

stroik nagrobny wrzesień

Stroik nagrobny wrzesień nr 337 jest to idealna alternatywa dla standardowych wiązanek, gdyż ceramiczna misa dodaje wiązance ciekawego charakteru oraz niepowtarzalności i stabilności. Co więcej, wiązanka ta wykonana została z róż i kolorowych gerber, które dzięki takim ozdobom jak owoce kaliny, jarzębiny oraz jabłka sprawiają, że kompozycja nagrobna doskonale będzie się prezentować. 

3. Nowoczesny stroik nagrobny kalia nr 264

stroik nagrobny kalina

Nowoczesny stroik nagrobny kalia nr 264 to połączenie tradycyjnych róż z eleganckimi kaliami, które umieszczone w stabilnym talerzu, sprawiają, że doskonale układa się na płycie. Co więcej, floryści zadbali o każdy szczegół tej kompozycji. Albowiem dodając zielone elementy, uczynili z niej nietuzinkową i nowoczesną ozdobę. 

4. Kompozycja nagrobna z wrzosem w naczyniu z sercem nr 199

wrzos w naczyniu

Kompozycja nagrobna z wrzosem w naczyniu z sercem to połączenie klasycznych wrzosów (w barwach fioletu i różu) z zielonym bluszczem i sukulentami. Dekoracja ta osadzona jest w betonowym naczyniu ozdobionym sercem. Co sprawia, że płyta nagrobna rewelacyjnie i niepowtarzalnie będzie przyozdobiona. 

5. Dekoracja z wrzosami w długiej donicy nr 236

kompozycja wrzos w donicy

Dekoracja z wrzosami w długiej donicy nr 236 to nietuzinkowa i niepowtarzalna dekoracja na nagrobki. Ten stroik nagrobny jest bardzo oryginalny, ponieważ osadzony jest w podłużnej, prostej donicy. Najważniejszy jest uniwersalizm kompozycji, gdyż można ją wykorzystać nie tylko na cmentarz, ale również na taras. Poza tym można ją również podarować w prezencie.

6. Kompozycja nagrobna- dekoracja na płytę jesienne kolory nr 179

kompozycja nagrobna jesienne kolory

Dekoracja na płytę jesienne kolory nr 179 powstała z myślą o tych, którzy również na płytach nagrobnych chcą umieścić namiastkę jesieni. Artyści atelier stworzyli stroik ze sztucznych kali oraz dali. Elegancji kompozycji dodają między innymi lakierowane liście bananowca, paproci i liście monstery. Artyści Atelier umieścili dekorację na sztucznej gałęzi. Dzięki czemu zachowany jest elegancki wygląd i stabilizacja. W związku z tym możesz wykorzystać ją do ozdobienia zarówno jasnych jak i ciemnych grobów. 

7. Waza z sukulentami nr 72

stroik na grób waza

Dekoracja waza z sukulentami nr 72 kierowana jest do tych, którzy cenią sobie minimalizm i elegancję.  Kompozycja ta powstała ze sztucznych sukulentów osadzonych w wazie rzymskiej. Możesz wykorzystać tę dekorację nie tylko jako kompozycję nagrobną, ale również jako wyposażenie wnętrz. Ponieważ wiązanka ta nie ma jedynie charakteru nagrobnego. 

8. Kompozycja na grób w cieniu kasztanowca nr 344

kompozycja nagrobna w cieniu kasztanowca

Kompozycja nagrobna w cieniu kasztanowca nr 344 to prostota i elegancja w czystej postaci. Dekoracja ta nie zawiera zbędnych elementów, a całości piękna dodają majestatyczne róże i gumowe kalie. Ozdoba ta jest zabezpieczona przed wiatrem, ponieważ umieszczona jest w betonowej podstawce. 

9. Stroik na grób szara rapsodia nr 353

wiązanka na grób szara rapsodia

Szarość i delikatny fiolet to kolory, które dominują w stroiku nagrobnym szara rapsodia nr 353. Róże, kalie, oraz gerbery to kwiaty, które tworzą całą kompozycję. Dodatkowego uroku dodają tu gumowy bluszcz oraz gałązki ostróżki. Wiązankę nagrobną osadzono w betonowej donicy, w związku z tym kompozycji nie zagraża wiatr. W wyniku stroik utrzymuje się na swoim miejscu. Podniosły ton wiązanki nagrobnej sprawia, że doskonale wygląda na każdym grobie. 

10. Girlanda nagrobna nastrojowe chryzantemy nr 319

dekoracja nagrobna girlanda

Ten rodzaj dekoracji to idealna alternatywa dla tradycyjnych wianków, wieńców oraz wiązanek. Girlanda nagrobna nastrojowe chryzantemy nr 319 osadzona została na sztucznej gałęzi, którą można dowolnie formować. Kompozycję tą stworzono z róż i chryzantem, które otulone zielonymi dodatkami wyglądają przepięknie. 

Więcej ciekawych, nowoczesnych i oryginalnych kompozycji znajdziesz na Świąteczne Atelier.

Comments (0)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.