Jeżeli masz pytania i chcesz jak najszybciej uzyskać na nie odpowiedź skontaktuj się z nami bezpośrednio:

Margareta

Skontaktuj się ze mną jeżeli masz pytania dotyczące dostępności, kompozycji oraz zamówień specjalnych:

mail: margareta@kompozycjenagrobne.pl

tel.: 730-130-260

jesienne kompozycje nagrobne

Eleganckie kompozycje nagrobne w wazach

Eleganckie kompozycje nagrobne w wazach
14 września 2020 Marta Justyńska
eleganckie kompozycje nagrobne w wazach

Eleganckie kompozycje nagrobne w wazach to propozycja dla tych, którym przejadły się tradycyjne wiązanki i bukiety. Tego typu kompozycja kwiatowa jest wyjątkowa, ponieważ w każdy jej detal włożone jest serce i dusza artysty. Tutaj nie ma nic przypadkowego. Sztuczne kwiaty i rośliny zostały dobrane tak, aby stanowiły harmonijną całość. Tymi nietuzinkowymi i niezwykle pięknymi dekoracjami z pewnością wyrazisz uczucia i szacunek do osoby, która odeszła. Dlaczego te kompozycje są wyjątkowe? O tym dowiesz się z dalszej części teksu. 

Dekoracja polne kwiaty nr 267

Polne kwiaty to najlepsza inspiracja dla florystów, jaką dała matka natura. Ponieważ charakteryzują się delikatnością, niekonwencjonalnym pięknem oraz niesamowitą kolorystyką. To właśnie one stały się natchnieniem dla stworzenia dekoracji polne kwiaty nr 267. Dla podkreślenia piękna polnych kwiatów artyści umieścili je w zjawiskową, betonową wazę. Co więcej, waza ta nie spełnia jedynie funkcji zdobniczych, ale również jest bardzo praktyczna. Stabilizuje kompozycję przed wiatrem.

eleganckie komopozycje nagrobne w wazach

Kompozycja nagrobna subtelność nr 137

Kolejną kompozycją, którą warto wziąć pod uwagę, wybierając idealną dekorację na grób, jest subtelność nr 137. A dlaczego właśnie stroik ten zyskał tę nazwę? A dlatego, iż został wykonany z delikatnych różyczek w pastelowych kolorach oraz z cudownych, białych kalii. Aby nie było za mdło, floryści zadbali jeszcze o zielone dodatki. Oryginalności tej kompozycji dodały dmuchawce. Ten typ rośliny rzadko jest stosowany we florystyce funeralnej. Floryści umieścili kompozycję w betonowej, postarzanej wazie. Warto zauważyć, że to ona dodaje dodatkowej atrakcyjności kompozycji. Co więcej, zapewnia jej również stabilizację. 

eleganckie kompozycje nagrobne w wazach

Kompozycja kwiatowa nostalgia nr 139

Prawdziwą perełką wśród tego typu stroików jest kompozycja kwiatowa nostalgia nr 139. Kompozycję tą wykonano z róż w pastelowych kolorach oraz z delikatnych, białych lilii. Piękno tych kwiatów podkreśla kamienna, wąska waza. Dekoracja ta jest wyjątkowa ze względu na swoją subtelność oraz harmonię. Aranżując tę dekorację, artyści zadbali, aby pastelowe kolory zostały podkreślone. Zastosowano do tego celu zielone dodatki. 

kompozycje w wazach

Waza z sukulentami nr 72

Ostatnią kompozycją, na jaką zwróciłam uwagę, jest waza z sukulentami nr 72. A co w niej jest takiego wyjątkowego? Już mówię. Dekoracja ta nie ma ani kwiatów, ani zbędnych dekoracji. Jest wykonana tylko ze sztucznych sukulentów (kaktusowatych i liściastych). Elementem dekoracyjnym jest tu jedynie kremowa waza w stylu rzymskim. Jest to idealny stroik dla tych, dla których liczy się przede wszystkim prostota. Dodatkowo ozdoba ta nie jest krzykliwa oraz nie razi ostrymi kolorami. Reasumując, waza z sukulentami to piękno w najczystszej postaci. 

kompozycja

Podsumowanie

Wyżej wymienione kompozycje mają jedną, wspólną cechę. Jest nią uniwersalność. Zostały one stworzone, aby zdobić nie tylko nagrobki bliskich, ale również domy i balkony. Kompozycje te, to również doskonały pomysł na prezent.

 

Zapraszam również do zapoznania się z innymi kompozycjami na Świąteczne Atelier.

Comments (0)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.