Jeżeli masz pytania i chcesz jak najszybciej uzyskać na nie odpowiedź skontaktuj się z nami bezpośrednio:

Margareta

Skontaktuj się ze mną jeżeli masz pytania dotyczące dostępności, kompozycji oraz zamówień specjalnych:

mail: margareta@kompozycjenagrobne.pl

tel.: 730-130-260

jesienne kompozycje nagrobne

Gustowne dekoracje na grób w delikatnych kolorach

Gustowne dekoracje na grób w delikatnych kolorach
5 października 2020 Marta Justyńska
gustowne dekoracje na grób

Wydawałoby się, że wybór gustownych dekoracji na grób jest proste, nic bardziej mylnego. Oglądając stroiki na grób w przycmentarnych straganach, często nie znajdujemy tego, czego szukamy. A to dlaczego? Ponieważ po pierwsze stroiki te są często już przebrane. Po drugie, są robione na masową skalę, czyli są powtarzalne. I po trzecie, wykonane są często ze sztucznych kwiatów niskiej jakości. A gdzie szukać nietuzinkowych i gustownych dekoracji na grób? Idealnym rozwiązaniem są tu ekskluzywne sklepy internetowe, tj. Świąteczne Atelier oraz kompozycjenagrobne.pl. Poniżej przedstawiam dekoracje, które mnie zachwyciły. 

Gustowne dekoracje na grób. Przykłady

Nowoczesna dekoracja poranna zorza z bukietem nr 335

Dekoracja poranna zorza z bukietem nr 335 to jednocześnie delikatność i elegancja. Różowe i écru kwiaty tworzą kompozycję, która swym wyglądem budzi podziw. Floryści zastosowali w niej takie rośliny jak róże, ostróżka, kalie, eukaliptus, czy też liście bananowca. Dzięki temu została osiągnięta jedność i nierozerwalna więź. Tego typu dekoracje można kłaść zarówno na grobach jasnych, jak i ciemnych.  Wiązanką tą można udekorować nie tylko groby starszych osób, ale i tych, którzy za szybko odeszli. 

gustowne dekoracje na grób

Kompozycja na cmentarz pastelowa nr 123

Kolejną kompozycją, która zwróciła moją uwagę, jest kompozycja na cmentarz pastelowa nr 123. Piękne i delikatne kolory kwiatów dodają tej kompozycji lekkości. Brak wyrazistych barw i kwiatów to w tym przypadku duży plus, ponieważ wiązanką tą można udekorować nie tylko groby osób młodych. Do stworzenia tej wiązanki wykorzystane zostały kwiaty kalii, eustomy, pełnika oraz jabłoni, a wszystko zostało otulone przez liście kalii, bananowca oraz climantisem. Betonowa donica stabilizuje bukiet. Jeżeli więc szukasz subtelnej dekoracji, to ta z pewnością powinna Cię zainteresować. 

gustowne dekoracje na grób

Bukiet na pomnik nr 113

Bukiet na pomnik nr 113 to urocza i skromna dekoracja, która będzie pasować na każdy typ nagrobka. Artyści wykonali ją z wysokiej jakości sztucznych kwiatów (tj. kalie, róże, chryzantemy, eustoma) oraz ze starannie dobranych zielonych dodatków (tj. liście bananowca). Zabieg ten sprawił, że z pozoru niepasujące do siebie kwiaty, tworzą coś naprawdę wyjątkowego. Należy również dodać, że stonowana kolorystyka (biel, jasna zieleń oraz róż) jest clou całej kompozycji, ponieważ celem jej stworzenia było osiągnięcie subtelności. Dodatkowo bukiet umieszczono w stabilnym wazonie, który łatwo można umieścić na nagrobku. 

stroik

Kompozycja kwiatowa nostalgia nr 51

Kompozycja kwiatowa nostalgia nr 51 to kolejna nietuzinkowa i niezwykle łagodna dekoracja, która jest godna przedstawienia. W tej wiązance nie ma nic przypadkowego, ponieważ zarówno kwiaty (róże i storczyki) oraz delikatne kolory (róż, biel, écru, szarość) stworzyli coś, co jest zarazem niezwykle eleganckie, jak i skromne i delikatne. Dodatkowo piękno kwiatów oraz i barwę podkreślają zielone dodatki liści. Floryści umieścili ją w niezwykłej donicy z włókna szklanego, która podkreśli nie tylko wyjątkowość bukietu, ale również go ustabilizuje.

stroik

Bukiet nagrobny pistacjowa eustoma nr 289

I na koniec perełka, bukiet nagrobny pistacjowa eustoma nr 289. A dlaczego perełka? Ponieważ jest niepowtarzalna, niezwykła oraz wykonana w kolorach niestandardowych. Cały bukiet stworzono w kolorze pistacji, jedynie ciemnozielone dodatki przełamują tę bladość. Należy również dodać, że gdzieniegdzie w bukiecie umieszczono kwiat w kolorze écru oraz pudrowego różu. Jednakże na pierwszym planie zdecydowanie zostały pistacjowe eustomy. Floryści umieścili bukiet w plastikowej i ustabilizowanej donicy. Dzięki temu można bez problemu ułożyć ją na grobie.

stroik

Comments (0)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.