Jeżeli masz pytania i chcesz jak najszybciej uzyskać na nie odpowiedź skontaktuj się z nami bezpośrednio:

Margareta

Skontaktuj się ze mną jeżeli masz pytania dotyczące dostępności, kompozycji oraz zamówień specjalnych:

mail: margareta@kompozycjenagrobne.pl

tel.: 730-130-260

jesienne kompozycje nagrobne

Idealny zestaw nagrobny. Jaki wybrać?

Idealny zestaw nagrobny. Jaki wybrać?
23 października 2020 Marta Justyńska
idealny zestaw nagrobny

Wybór odpowiedniego stroika na grób nie jest często łatwą decyzją, ponieważ trzeba zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Pierwszym dylematem jest to, z jakich kwiatów kompozycja ma się składać. Czy mają to być kwiaty żywe, czy też sztuczne? Kolejna kwestia to kolor kwiatów oraz ich rodzaj. Zarówno kolor, jak i kwiat niosą ze sobą symbolikę, także wybór nie może być przypadkowy. I ostatnia decyzja, to rodzaj stroika. Wybrać bukiet, wianek, czy też stroik? A może idealny zestaw nagrobny? 

Dlaczego akurat zestaw nagrobny?

Zestaw nagrobny to same korzyści. Po pierwsze, zarówno stroiki, jak i bukiety można rozdzielać. Nie musisz obu kłaść na jednym grobie. Po drugie, cena w zestawie jest atrakcyjniejsza. Kupując oddzielne wiązanki, wydajesz więcej. Po trzecie, idealny zestaw nagrobny przepięknie będzie się prezentować na grobie bliskiej osoby. Decyzją, jaką jedynie musisz podjąć, jest kolor oraz rodzaj kwiatów, z jakich kompozycje mają się składać. 

W jakich kolorach wybrać idealny zestaw nagrobny?

Przy wyborze idealnego zestawu nagrobnego jednym z czynników, jakie powinno się brać pod uwagę, jest kolor kwiatów. Każdy kolor ma swoją symbolikę, dlatego też nieprawidłowe ich umieszczenie może wiązać się z niezrozumieniem.

W czerwieni

Często na groby wybiera się wiązanki w czerwieni. I fakt ten jest zrozumiały, ponieważ czerwień to kolor nie tylko miłości, ale również szacunku, podziwu i uznania. Wiązanki lub też zestawy w tych barwach można ułożyć na grobie nie tylko tych najbliższych, ale również znajomych, współpracowników oraz ważnych dla społeczności osób. Przykładem jest tu zestaw nagrobny w czerwieni nr 349.

idealny zestaw nagrobny

W fiolecie

W kompozycjach nagrobnych fiolet odgrywa niemałą rolę. Wynika to z faktu, iż od wieków uważany był on za kolor żałoby, pokuty i odrodzenia. Księża podczas Wielkiego Postu i Adwentu zakładają szaty liturgiczne właśnie w tym kolorze. Wybierając zestaw nagrobny w fiolecie, oddamy tym samym osobom, które odeszły należną im pamięć i cześć. Idealnym zestawem nagrobnym jest stroik i bukiet nagrobny nr 301

idealny zestaw nagrobny

W żółci

Obok czerwieni i fioletu często wybierane są kompozycje nagrobne w żółtym kolorze. Dzieje się to, ponieważ żółty to kolor życia oraz zmartwychwstania, a we wspomnieniach nasi bliscy zawsze będą żywi. Na wiosnę często kupuje się wiązanki z żonkili i tulipanów, latem ze słoneczników, natomiast jesienią (w szczególności na Wszystkich Świętych) z chryzantem. W każdej porze roku, ta kompozycja znajdzie uznanie. Niezwykłym i idealnym zestawem nagrobnym jest zestaw nr 299

idealny zestaw nagrobny

Z jakich kwiatów wybrać idealny zestaw nagrobny?

Decydując się na zakup zestawów nagrobnych, trzeba również wziąć pod uwagę to, z jakich kwiatów się składa. Podobnie, jak w przypadku kolorów, każdy kwiat ma swoje znaczenie. Poniżej przedstawiam zestawy kompozycji, z kwiatów najczęściej stosowanych we florystyce funeralnej. 

Z róż

Róże to kwiaty uniwersalne, ponieważ stosuje się je nie tylko w kompozycjach nagrobnych, ale również w bukietach ślubnych, czy też okolicznościowych. Ten niezwykły kwiat niesie ze sobą miłość, szacunek i uznanie, a bukiety z nich stworzone są bez wątpienia eleganckie. Przy wyborze idealnego zestawu nagrobnego polecam zapoznanie się z kompozycjami w cieniu magnolii nr 246.

stroik

Ze storczyków

Storczyk to bardzo delikatny kwiat. Występuje on najczęściej w jasnych lub pastelowych kolorach. Wiązanki z nich stworzone są przede wszystkim niespotykane i lekkie. Storczyk symbolizuje miłość oraz piękno. Dlatego też tak chętnie wybierany jest na groby najbliższych osób. Białe storczyki najczęściej wybierane są na groby osób młodych. Stroik i bukiet spokojny sen nr 151 to idealny zestaw nagrobny dla osób, które za szybko odeszły. 

stroik

Z kalii

Kalie należą do jednych z najczęściej wybieranych kwiatów do kompozycji nagrobnych. A dlaczego? Bo symbolizują one przebudzenie się do życia wiecznego po śmierci. Bogaty wybór kolorystyczny sprawia, że idealnie wkomponują się w każdy rodzaj stroika. Niezwykłą jedność tworzą one z różami. Dowodem na to jest zestaw stroik i bukiet nagrobny białe noce nr 290

stroik

Oczywiście jest to tylko część z idealnych zestawów nagrobnych. Na stronie Świąteczne Atelier znajdziesz kompozycje w innych kolorach oraz z innych kwiatów. 

Comments (0)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.