Jeżeli masz pytania i chcesz jak najszybciej uzyskać na nie odpowiedź skontaktuj się z nami bezpośrednio:

Margareta

Skontaktuj się ze mną jeżeli masz pytania dotyczące dostępności, kompozycji oraz zamówień specjalnych:

mail: margareta@kompozycjenagrobne.pl

tel.: 730-130-260

jesienne kompozycje nagrobne

Nowoczesne zestawy na grób w fiolecie

Nowoczesne zestawy na grób w fiolecie
13 września 2020 Marta Justyńska
elegancki zestaw

Wybierając się na groby naszych bliskich, idziemy nie tylko po to, aby spełnić nasz obowiązek. Odwiedzając ich, pragniemy oddać się zadumie, modlitwie oraz oddać im należytą cześć. Szacunek ten okazujemy m.in. poprzez zapalenie znicza oraz poprzez przyozdobienie grobu odpowiednimi kwiatami. Wybór odpowiedniej wiązanki wiąże się z koniecznością podjęcia decyzji, z jakich kwiatów ma się składać, jakiego koloru mają być kwiaty oraz czy ma być to stroik leżący, a może stojący. A dlaczego nie jeden i drugi, czyli kupić nowoczesny zestaw na grób? 

Czym jest zestaw kwiatowy na grób? 

Zestaw kwiatowy na grób to kompozycje złożone z dwóch, osobnych stroików. Najczęściej zestaw składa się z bukietu osadzonego w wazonie oraz z kompozycji leżącej. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą się zdecydować. Obie wiązanki najczęściej wykonane są w podobnej stylistyce i doskonale się razem uzupełniają. Nie stanowi również problemu, aby te dwie dekoracje rozdzielić. Z powodzeniem można rozdzielić je na dwa różne groby. Dodatkowo cena stroików w zestawie jest atrakcyjniejsza, aniżeli kupowanie ich oddzielnie. 

Dlaczego fiolet? 

Zestawów na grób jest mnóstwo. Podstawowymi kwestiami najczęściej jest wybór kwiatów oraz kolorystyka. Można również znaleźć kompozycje będące mieszaniną różnych roślin. Decydując się na kolorystykę, warto wziąć pod uwagę ich symbolikę. Na cmentarz idealny jest fiolet. A dlaczego właśnie fiolet? Fiolet to kolor z jednej strony żałoby, smutku i pokuty, a z drugiej nadziej. Symbolikę tą najlepiej widać podczas Adwentu, mszy żałobnej oraz Wielkiego Postu, gdzie księża zakładają szaty w tym kolorze. Dodatkowo fiolet doskonale współgra z innymi barwami, np. z bielą, beżem, czy też zielenią. 

Jakie nowoczesne zestawy na grób w odcieniach fioletu są najpopularniejsze?

Staranny dobór kwiatów oraz ich kolorów sprawia, że kompozycje są niepowtarzalne i wyjątkowe. Poniżej przedstawiam pięć najpopularniejszych zestawów. Należy podkreślić, że każdy z nich jest tworzony przez florystów ręcznie, więc nie ma drugiego takiego samego.

Stroik i bukiet w fiolecie nr 347

Stroik i bukiet w fiolecie nr 347 to niezwykła kompozycja powstała z połączenia róż oraz kwiatów eustomy. Elegancji temu zestawowi dodaje odpowiedni dobór białych i fioletowych kwiatów, które na tle zielonych dodatków prezentują się przepięknie. W bukiecie i stroiku można znaleźć różne odcienie fioletu. Zabieg ten sprawił, iż z jednej strony kompozycja nie jest mdła, a z drugiej, kolorystyka nie jest zbyt ciężka. W związku, z czym zestaw idealnie będzie wyglądał zarówno na nagrobku jasnym, jak i ciemnym.

nowoczesne zestawy na grób

Bukiet i stroik nagrobny odcienie fioletu nr 314

Kolejnym zestawem godnym uwagi jest bukiet i stroik nagrobny odcienie fioletu nr 314. Zestaw ten to prawdziwa perełka. Składa się ze starannie dobranych sztucznych storczyków, które w połączeniu z gerberami tworzą niesamowitą harmonię. Pastelowy fiolet dodaje kompozycji delikatności. Zarówno bukiet, jak i stroik otulone zostały w zielone dodatki, które uwydatniły piękno fioletu. 

nowoczesne zestawy na grób

Zestaw nagrobny w fiolecie nr 303

Zestaw nagrobny w fiolecie rozmiar M nr 303 to nowoczesność i elegancja w pełnej krasie. Kompozycje te zostały stworzone z majestatycznych róż oraz z dostojnych kalii w kolorze ciemnego fioletu. Zarówno stroik, jak i bukiet zostały przyozdobione w zielone liście paproci, bananowca i monstery. Zestaw ten doskonale będzie się prezentował zarówno na jasnej, jak i ciemniej płycie nagrobnej.

nowoczesne zestawy na grób

Stroik i bukiet nostalgia nr 292

Dla osób, które cenią sobie delikatność, polecam stroik i bukiet nostalgia nr 292. Podobnie jak poprzednie zestawy składa się on z bukietu umieszczonego w wazonie oraz ze stroika. Do stworzenia kompozycji zostały wykorzystane róże, piwonie, pełniki oraz magnolie. Floryści zastosowali fiolet w różnym odcieniu. Dzięki czemu wiązanki nie są ani zbyt ciężkie dla oka, ani za mdłe. Co najciekawsze, stroikiem można przyozdobić nie tylko grób, ale również balkon, czy też dom. 

stroiki i bukiety

Zestaw nagrobny w cieniu magnolii nr 246

Zestaw nagrobny w cieniu magnolii nr 246 to prawdziwy bestseller wśród zestawów. Prosta i nieprzekombinowana forma sprawia, że ozdoba jest szykowna, gustowna oraz niekonwencjonalna. Jasnofioletowe róże oraz delikatne kalie tworzą tę niesamowitą kompozycję. I co najważniejsze, jeden kwiat nad drugim nie króluje, wręcz przeciwnie, doskonale się uzupełniają. I dlatego też tworzą niezwykłą kompozycję.

elegancki zestaw

Więcej kompozycji możesz znaleźć na Świąteczne Atelier.

Comments (0)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.