Jeżeli masz pytania i chcesz jak najszybciej uzyskać na nie odpowiedź skontaktuj się z nami bezpośrednio:

Margareta

Skontaktuj się ze mną jeżeli masz pytania dotyczące dostępności, kompozycji oraz zamówień specjalnych:

mail: margareta@kompozycjenagrobne.pl

tel.: 730-130-260

jesienne kompozycje nagrobne

Ponadczasowe stroiki na cmentarz ze storczykami

Ponadczasowe stroiki na cmentarz ze storczykami
17 września 2020 Marta Justyńska

Storczyki to kwiaty o nieprzeciętnej urodzie oraz elegancji. Ze względu na to zyskują one coraz większą popularność. Kupuje się je na specjalne okazje oraz dla wyjątkowych osób. W sklepach można znaleźć zarówno storczyki doniczkowe, jak i cięte. We florystyce coraz częściej wykorzystuje się te drugie. Dzięki temu bukiet jest piękny i nietuzinkowy. Również we florystyce funeralnej coraz częściej sięga się po ten kwiat. Stał się on również inspiracją do stworzenia wysokiej jakości sztucznych kwiatów, z których powstają nieprzeciętne kompozycje nagrobne. Wykorzystywane one są do tworzenia wieńców, wiązanek, bukietów oraz girland na grób. Najciekawsze ponadczasowe stroiki na cmentarz ze storczykami zostały przedstawione w dalszej części tekstu.

O storczyku słów kilka

Storczyki to kwiaty, które swoją różnorodnością barw oraz ciekawą strukturą przyciągają coraz większą liczbę miłośników tych kwiatów. W Polsce do najczęściej spotykanych odmian storczyków należą: Falenopsis, Dendrobium, Cymbidium i Katleja. Najpopularniejszą odmianą jest ten storczyk falenopsis. Jednakże nie zależnie od odmiany, o każdą żywą orchideę należy odpowiednio dbać. Dlatego też nie dla każdego jest to kwiat, gdyż trzeba odpowiednio podcinać, podlewać oraz zapewnić odpowiednią temperaturę. Nawet najmniejszy błąd może okazać się dla tego kwiata zgubny. Jednakże storczyki mają swój odpowiednik wśród kwiatów sztucznych, i dzięki temu stroiki można położyć na płytach nagrobnych. Nie straszne im będą zmienne warunki atmosferyczne. 

Kompozycje nagrobne ze storczykami

Zestaw nagrobny odcienie różu i bieli nr 346

Kompozycja nagrobna odcienie różu i bieli nr 346 to połączenie białych storczyków z różowymi gerberami i różami. Zestaw składa się z bukietu umieszczonego w wazonie oraz ze stroika, który kładzie się płycie w pozycji leżącej. Zielone liście paproci, bananowca i  monstery podkreślają piękno kwiatów. 

ponadczasowe stroiki na cmentarz

Stroik nagrobny odcienie bieli nr 320

Ponadczasowy stroik na cmentarz odcienie bieli nr 320 charakteryzuje się delikatnością i lekkością. Floryści zadbali o to poprzez staranne dobranie kwiatów storczyka i gerbery. Zielone dodatki podkreślają subtelność kwiecia. Ze względu na zastosowaną kolorystykę tego typu stroiki powinno kłaść się na grobach osób, które za szybko odeszły. 

ponadczasowe stroiki na cmentarz

Stroik nagrobny odcienie fioletu nr 321

Kolejną kompozycją, w której niewątpliwie króluje storczyk, jest stroik nagrobny odcienie fioletu nr 321. Wyjątkowości tej ozdobie dodaje piękno i podniosłość fioletu oraz delikatna róż gerberów. Stroik został zaprojektowany tak, aby doskonale prezentował się na jasnym, jak i ciemnym grobie. 

stroik

Stroik nagrobny biel z amarantem nr 322

Ponadczasowy stroik na cmentarz biel z amarantem nr 322 powstał z połączenia urokliwych storczyków z elegancją róż i gerberów. Biel oraz czerwień dodają kompozycji podniosłego charakteru. Dlatego też jest to idealny dodatek nie tylko na groby bliskich, ale również na groby osób, z którymi miało się służbowe lub formalne relacje. 

stroik

Stroik nagrobny storczyki i żółte gerbery nr 318

Stroik nagrobny storczyki i żółte gerbery nr 318 to kompozycja lekka i niekrzykliwa, dlatego też idealnie pasuje do każdego rodzaju nagrobku. Na tę wiązankę składają się białe storczyki oraz żółte gerbery. Całość została otulona zielonymi dodatkami. Szukasz wyjątkowej wiązanki na grób bliskiej osoby? To ta jest idealna. 

stroik

Więcej kompozycji nagrobnych możesz znaleźć na Świąteczne Atelier.

Comments (0)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.