Jeżeli masz pytania i chcesz jak najszybciej uzyskać na nie odpowiedź skontaktuj się z nami bezpośrednio:

Margareta

Skontaktuj się ze mną jeżeli masz pytania dotyczące dostępności, kompozycji oraz zamówień specjalnych:

mail: margareta@kompozycjenagrobne.pl

tel.: 730-130-260

jesienne kompozycje nagrobne

Stroiki nagrobne na Wszystkich Świętych. Jakie wybrać?

Stroiki nagrobne na Wszystkich Świętych. Jakie wybrać?
11 października 2020 Marta Justyńska

Wszystkich Świętych zbliża się coraz większymi krokami. Z szaf wyciągamy eleganckie płaszcze i buty, aby w nich wybrać się na cmentarz do naszych bliskich. Jest to dzień wyjątkowy i ważny, podczas którego wspominamy wszystkich tych, których nie ma wśród nas. Kupujemy znicze, wiązanki lub bukiety w donicach, aby oddać im odpowiednią cześć. Według mnie wybór kompozycji nagrobnych nie powinien być przypadkowy, gdyż źle dobrane kwiaty oraz kolorystyka mogą zburzyć całą harmonię na grobie. Poniżej przedstawiam jakie wybrać stroiki nagrobne na Wszystkich Świętych.

Z jakich kwiatów wybrać stroik nagrobny na Wszystkich Świętych?

Wybór kwiatów nie powinien być przypadkowy, ponieważ każdy z nich ma odpowiednią symbolikę, którą warto znać. Wybrałam pięć kwiatów, z których najczęściej powstają wiązanki. 

Z róż

Róże to niewątpliwie królowe wśród kwiatów. Zawdzięczają to swojej uniwersalności. Nie są już przeznaczone na wesela, czy też inne uroczystości, ale również na cmentarz. Róża to kwiat oznaczający miłość, szacunek oraz oddanie. Z tego też kwiatu powstał nowoczesny stroik na cmentarz kremowy nr 368. Dodatkowego uroku dodają mu przepiękne kalie. Jest to idealny stroik nagrobny na Wszystkich Świętych. 

stroiki nagrobne na Wszystkich Świętych

Z chryzantem

Chryzantemy to kwiaty chętnie kupowane na cmentarz. Wynika to z ich elegancji, skromności i symboliki. Oznaczają one w Polsce smutek i przemijanie. Wybierając stroiki nagrobne na Wszystkich Świętych, warto zwrócić uwagę na dekorację z chryzantemami listopad nr 361. Wiązanka ta jest wyjątkowa, bo składa się z różnokolorowych chryzantem. 

stroiki nagrobne na Wszystkich Świętych

Z gerberów

Stroiki nagrobne na Wszystkich Świętych nie mogą obyć się bez gerberów. Gerbery to kwiaty niezwykłe i przepiękne. Swoją delikatnością sprawiają, że wiązanki są nietuzinkowe. Oznaczają one najwyższy wyraz szacunku i uznania. Idealnym przedstawicielem wiązanek z tymi kwiatami jest bukiet na cmentarz z ostróżką nr 369. Jest ona wyjątkowa, bo gerberom towarzyszą róże oraz ostróżki. 

stroiki nagrobne na Wszystkich Świętych

Z kalii

Kalie to niezwykle efektowne kwiaty i nic dziwnego w tym, że często są wykorzystywane przy tworzeniu różnych dekoracji nagrobnych. Oznaczają one podziw i piękno. I takim też jest stroik nagrobny na Wszystkich Świętych- kompozycja nagrobna poranek nr 258. W połączeniu z hortensjami i różami tworzą niezwykłą jedność.  

stroiki nagrobne na Wszystkich Świętych

W jakich kolorach wybrać stroik na grób?

Obok kwiatów niezwykle ważna jest kolorystyka stroika nagrobnego na Wszystkich Świętych. Tak samo, jak kwiaty, każdy kolor coś oznacza. I dlatego też nie powinno się wybierać kompozycji nieprzemyślanej.  Poniżej przedstawione zostały najpopularniejsze barwy. 

W bieli

Biel to nie tylko czystość, niewinność oraz cnota, to również niezwykła elegancja połączona ze skromnością. Wybierając stroik nagrobny na Wszystkich Świętych w bieli, powinno się brać pod uwagę wiek osoby, która odeszła. Białe kompozycje najczęściej kładzie się najczęściej na grobach osób, które za szybko odeszły. Niezwykłą kompozycją jest bukiet na cmentarz noce w Rodanthe nr 378

stroik

W fiolecie

Fiolet to kolor żałoby i pokuty. W związku z tym często wykorzystywany jest we florystyce funeralnej. W takiej też barwie powstał stroik nagrobny odcienie fioletu nr 321. Ta przepiękna kompozycja składa się z delikatnych storczyków oraz niezwykle eleganckich gerberów. Wyjątkowości jej dodaje fakt, że nie jest przekombinowana. 

stroik

W żółci

Mimo iż żółty to barwa słońca i radości, to również kolor przepięknych wspomnień. Dlatego też ta kolorystyka również wykorzystywana jest we florystyce funeralnej. Przykładem jest przepiękny stroik nagrobny żółte kalie nr 373. Został on wykonany z niezwykłych kalii oraz wykwintnych róż. Prosta forma jest jego największym atutem. 

stroik

W czerwieni

Czerwień to nie tylko kolor miłości, pragnienia, romantyzmu, ale również szacunku, odwagi i piękna. Kompozycje stworzone z kwiatów o tej barwie są niezwykle eleganckie i gustowne. Dlatego też ta kolorystyka jest najczęściej wybierana. Wybierając stroiki nagrobne na Wszystkich Świętych, warto spojrzeć na bukiet nagrobny w czerwieni nr 352. Floryści wykonali ją z róż oraz kalii. 

stroik

Przy wyborze stroików nagrobnych na Wszystkich Świętych warto również przemyśleć, jaki to ma być rodzaj stroika. Możesz kupić bukiet, wianek, a nawet girlandę. Aby zapoznać się z innymi kompozycjami nagrobnymi, zapraszam na Świąteczne Atelier.

Comments (0)

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.